Ziyaretçi defteri

 

 

Web sitemiz ve Çayyolu, Ümitköy ve yakınındaki diğer semtler ile ilgili yorumlarınızı bu bölüme yapabilirsiniz. Yorumunuzun tamamını büyük harfle yazmamaya ve imla kurallarına lütfen, dikkat ediniz.

Teşekkür ederiz.

22 yorumlarda

 1. Ellerinize sağlık güzel bir site olmuş Çayyolunda haber siteleri ne kadar çoğalırsa o kadar iyi olur.
  Çoğulcu demokrasi işte bu sitenizi tanıtın ve elimizden geldiğince tanıtalım. Yazılarımızı paylaşalım teşekkürler.
  Mehmet GÜRER/ ÇAYYOLU HABER BÜLTENİ 15.05.2011

 2. Çayyolu İçin Her Zaman Yanıbaşınızdayız İşlerinizde Başarılar Dileriz.,
  Her Şey Çayyolunun İlçe Olması İçin, Uğraşım Budur.
  Sizler De Bizlerin Yanında Olursanız Çayyolu İçin Çaba Sarfederseniz, Bir Tuğla Da Sizler Koyarsanız Ne Mutlu. Sağlıcakla Kalınız.

 3. kiler mağazası sürekli gittiğim bi yerdir dükkanımın pastanemin alışverişini sürekli ordan yaparım.haftada üç dörtkez.bugün gittim kasap kısmında sıramı beklerken ordaki beyefendi benden önce 3 kişiyle ilgilendi.ben bu durumu ona izah ettim ama kaba bi davranışla karşılaştım.çok ayıp gerçekten.hiç istemezdim böyle olmasını ama o kasap arkadaşın davranışı çok ukalacaydı.sesini yükselterek konuştu.bir müşterinizi kaybettiniz.güler yüz hoşgörü müşteri memnuniyeti böyle bi mağaza için ilk şart olması gerekir.bundan sonra alışverişlerimin hepsini carrefoure’dan yapacağım

 4. Çayyolu farklı yönlere doğru hızla gelişmekte olan bir semt, ve nezih bir hayat isteyenlerin seçimi. Ancak bu seçim bazı nedenlerle pişmanlığa dönüşebiliyor. Türkkonut’ta yaşıyorum ve hayvansever olmama rağmen çevredeki onlarca sahipsiz köpekten korktuğum için kapımı bile zor açıyorum. Her yere araçla gitmek zorunda kalıyoruz. Belediye, Zabıta ve diğer yönetimlere şikayette bulunduğumuz halde de henüz konuyla ilgilenen bir birim olmadı.. Bu kötü ünün evlerin değerini de düşüreciğini düşünüyorum. Saygılar..

 5. Bu defterde yazılanları da köşe yazısı köşenize, hatta ana sayfanıza taşımanız halinde hem daha içerikli yorumların geleceğine,hem de özgün ve etkin bir site olacağınıza inanarak, bu gün TV lerde izlediğim iki haberi paylaşmak istiyorum. Her ikisi de CHP li belediyelerin uygulamalarıyla ilgili ve çok rahatsız edici. Birisi,Yenimahale Beldiyesinin Fevziye Köyündeki yıkım çalışmaları, diğeri de Çankaya Belediyesinin Kızılayda işportacılara müdahalesi. Her ikisini de izlerken belediye Zabıtasının gücünün, güçsüzlere yettiğini düşünmemek elde değil. Sanki her işte yasa ve kuralları eksiksiz uyguluyorlarmış gibi, köylülere ve işportacılara acımasız davranışları şaşırtıcı. hele Çankaya Belediyesi zabıtasının joblarla, sopalarla saldırması inanılır gibi değil. Çok çirkin. Hiçbir gerekçe bu davranışları haklı kılamaz. CHP li İki belediye de bir an önce kendilerine çeki düzen vermeli. Belediyeciliği, herkese eşit yaklaşıp, adil bir şekilde yapmayı öğrenmeli. Çok yazık…

 6. Çayyolunda Noter Yok,bu Kadar Büyük Bir Bölgede Neden Noter Yok,neden Ümitköy Gibi Uzak Bir Bölgedeki Notere Gitmek Zorundayız,adalet Bakanlığına Yapılan Müracata Bakanlık,değerlendirmeye Alacağız Diye Cevap Dönmüştür,ancak Bugüne Kadar Herhangi Bir Atama Yapmamıştır,çayyolu Sahip Çık Bölgene.

 7. Merhabalar,
  Ben Yaşamkentte oturuyorum. Maalesef artık taşınmayı düşünüyorum. Çünkü her sabah işe giderken ve akşam işten gelirken köpek saldırılarına maruz kalıyorum. Hele ki bu son günlerde köpekler daha bir saldırgan olmuş. Pantolonumu yırttılar. Bir araç galipte durmasaydı, beni de ısıracaklardı. Belediye bu köpeklerle ilgili bir şey yapmıyor. Defalarca şikayet ettim.
  Birde hayvan sever vatandaşlarımız var. Onlar da maalesef hayvan sever insan sevmez türden. Kaldırımın üzerine akşamki yemek artılarını bırakarak köpekleri besliyorlar. Ama hiç düşünmüyorlar ki orası kaldırım ve insanlar yürüyor. Sabah işe giderken kaldırımda yemek yiyen köpek beni görünce başlıyor havlama ve saldırmaya. Bende hayvanları severim ama kuduz gibi insanları kovalayan hayvandan da korkarım. Lütfen Yaşamkent’te oturan arkadaşlar, yemek atıklarınızı kaldırıma bırakmayın, hayvan seviyorum diyerek insanlara işkence etmeyin.

 8. Çayyolunda herkesin keyfi tıkırında bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığı hakim, daha güzel bir çayyolu isteyen yok ki zaten, isteyen atlıyor jipine daha güzeli bulmak için dışarı çıkıyor.
  Sus pus olmuş oturuyoruz, emekliler mi onlar da sadece okuyor ama biraz hareket edin denince kılını bile kıpırdatmıyorlar.
  Lütfen bu Çayyolu, Bu Ülke hepimizin ama bizlerden miras kalacak çocuklarımızın. Onlara güzel bir kent bırakmak istemez misiniz? MEHMET G.

 9. Sayın Yetkili,

  Başımdan geçen dramatik bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Ankara Yenimahalle ilçesine bağlı Çayyolu semtinde ikamet etmekteyim. Kiralık kasa açtırabilmek için İş Bankasının Alacaatlı Kavşağı-Çayyolu/Ankara (4373) şubesine eşimle birlikte gittim. Üst katta bir bayanla ile görüştük. Ellerinde şu anda iki adet küçük kasa mevcut olduğunu söyledi. Açtırmak istediğimizi belirttik. Fakat görevli bayan kiralık kasa açtırabilmemiz için vadesiz hesap açtırmamız gerektiğini ve hesapta ”küçük bir meblağ” bulundurmamızı istedi. Küçük mebla’nın ne kadar olduğunu sordum. Görevli bayanın gülümseyerek cevabı ”15 bin Türk Lirası bulundurmanız gerekiyor. Malesef bu semt böyle. Zaten elimizde iki adet kiralık kasa kaldı. Aksi takdirde kiralık kasa açamıyoruz. Size kolay gelsin!” şeklinde eşimin yanında beni fena halde zor durumda bıraktı. Durumu genel müdürlüğe bildirdim. Böyle bir kural olmadığını söylediler. Bankanın şube müdürü ile telefondan konuştum. Durumu izah ettim. Şube müdürünün bana cevabı kibar bir şekilde ” Malesef bu semtte insanların gelir düzeyi yüksek olduğu için, biz de bankamıza gelir sağlamaya çalışıyoruz. Yeni bir şubeyiz, böyle bir uygulama başlattık. Diğer bankalar 50 bin TL vadesiz hesapta bulundurma zorunluluğu koşuyorlar.” oldu. Bu cevap karşısında 15 bin TL yatırmadan kiralık kasa açabilirmiyim açamazmıyım, genel müdürlükle konuştum. Böyle bir uygulama yapamazmışsınız deyince tabiki ben sizin isminizi arkadaşlara vereyim gelin açtırın dedi.
  Bankalar malesef saygılı değiller. Parasına göre muamele ediyorlar. Bana ve eşime yapılan bu terbiyesizliği gururuma yediremiyorum. Bankanın sözlü olarak benden ve eşimden özür dilemesini talep ediyorum. İnsanlar bu kadar rahat birşekilde saygısızlık yapma hakkını kendilerinde bulamamalılar.

  Saygılarımla

 10. malumunuz batkent mesa postahanesi önünde metro calışmalarından dolayı yolu şehit mahmet kolcu sokagına verdileR yani veysel karani cami önünde iki yerde agır tonajlı metro harfiyat kamtoınlatıonın gecmesi dolayosıyla iki yerde asfaltta göcük meydana geldiğinden küçük arabalarda bu cukurlara düşerek alt takımlarını vurmakta ve süratli gelenlerde direksiyon hakimiyetini kaybedip zor toparlamaktadır. bu yüzden hem maddi hemde her an bir kazaya meydan vermeden o cukurları onarırsanız memnun olurum duyarlı bir vatandaş olarak iletiyorum. iyi mesailer diler saygılar sunarım.

 11. Ankara’nın en büyük yerleşim alanlarından birincisi olan ÇAYYOLU ve burada ikamet edenlere yönelik haber sitelerinin kavgasından, Belediyeyle inatlaşmalarından yapılan hatalardan, yanlışlardan dönülmemesi ve Çayyolunun bir an evvel daha ileri gidememesinin nedenleri nelerdir?
  Neden insanlar birbiryle barışık değil, neden kavga ve gürültü.
  Bu kavga ve gürültülerin arasında bir ışık gibi parlayan ÇAYYOLUBURADA evet BURADA hemen yanıbaşınızda bir tık ilerinizde.. BAŞARILAR
  cayyoluburada……….

 12. Geçtiğimiz hafta Çayyolu Atapark’ta Gençlik Şöleni düzenlenmiştir. Öğrendiğimize göre bu etkinlik ile ilgili yanlış bilgiler mevcuttur. Hiçbir zaman ve hiçbir yerde STK’lar için stand tahsisinde dernek tarafından düzenleyicilere hiçbir ödenek ödenmediğinden ve bu da usul dışı olduğundan, bu kez de katılan tüm derneklerden hiçbir şekilde stand ücret alınmamıştır. Buna ilaveten 20 yıldan fazla süredir katıldığımız hiçbir kermes vs. etkinliğinde de durum bu şekildedir. Yanlış bilgilenme,bilgi kirliliği yaratılmaması için katiyetle belirtmemize gerek hasıl olmuştur.

 13. 06.03.2013 Tarihinde, Saat 19:50 civarında Yaşamkentteki sitemizden Rottweiler Cinsi 5 yaşındaki erkek köpeğimiz insanlık dışı bir şekilde soğukkanlılıkla 3 şahıs tarafından kaçırılmıştır! Köpeğimizi ”01 XXX 25” plakalı Gri renkte, Fiat Linea marka modelli aracın bagaj bölümüne kapatarak köpeğimizi çalan kişiler hakkında gerekli adli ve hukuksal süreç başlatılmıştır. Bu eylemi gerçekleştiren şahısların köpeğimizi geri vermeleri halinde şikayetten vazgeçilecektir. Ayrıca bu aracı yada köpeğimizi görenlerin yardımları için şimdiden teşekkürler. (Köpeğimizin kuyruğu kesik değildir!) 0534 011 36 86

 14. Gecenlerde uludag kebap arkasinda bulunan ozel atagrup tip merkezine annemi babannemi goturdum kapida iceri girince hosgeldiniz gecmis olsun ve cay kahve ikramlari basliyor birden sok oldum daha oncede gitmistim ama boyle bir ilgi gormemistim hemen hemen doktor ve calisanlarin tamami deyismis babannemi hemen aldilar tum muayenesini yaptilar hic sira beklemeden ulturasona aldilar tedavisini duzenlediler ve evimize gittik ertesigun kurumdan bashemsire ariyor ve hastamizin durumunu soruyor gercekten cok memnun olduk doktorlar cok bilincli personel harila boyle ilgi ve alakali olduklari icin tum doktorlarina ve calisanlarina tesekkur ederim bu arada babannem cok iyi oldu ve ayni semtte bulunan diyer saglik seltorlerine bundan sonra gitmeme karari aldik gercekten ata tip merkezi cayyolunun sifa kapisi olmus zaten cayyolumada boyle kaliteli hizmet yakisir

 15. biz bugün 05 08 2013 ümit 7cad.cadde üzerinde bulunan LA SERRA cafe restorana iftara gitmek için iftara yarım saat kala rezervasyon yaptırdık gittiğimizde ezan okunalı 10 dak olmuştu yerimiz pek belli değilldi 3 kişilik yere oturtular zar zor bi tabak söyleye söyleye bir bardak getirdiler yalvardık bi ekmek sepeti geldi.siparişimizi aldı gitti. biraz peynir biraz bal tereyağ zeytin birkaç kötü hurma bunları yedik.gelen giden yok zorla garsonu bulduk garsonlar arazi… geldi meğer çorba bitmiş bir daha pişiriyorlarmış bekliyeceklermiş bekleyelim bari dedik yarım saat oldu gelen giden yok sitelerindeki yazan ortaya gelecek olanlar da yok onlar da bitmiş olacak ki garson etrafındakilerin siparişleriyle ilgileniyor.yanımızdaki masa isyan etti gitti kıza kıza aç kaldılar biz de gitsek diyoruz evde de yemek yok başka yere gitsek bulduk gittik derken oruç olduğumuz için 2 oğlum delikanlı acıktılar gelen giden yok bir çorba bile yok.eşim yakınlarda restoran bakmaya gitti ben de rezerve ettiğim numarayı aradım telefonu hocam diyen biri açıyor.durumu anlattım daha önce garsonun dediğini grup geldi çok yoğunuz diyor o zaman ben arayınca neden yoğunuz doluyuz demiyorsun çünkü 4 kişilik para derdinde şıkıştırırız idare edilir mantığında adam sakın buraya gitmeyin bi işletmecide bu zihniyet varsa yaramaz. adam yukarıdaymış bi zahmet inmiyor da size yemek gönderiyim siz hesap ödemeyin modunda bizim iftarımız mahv oldu umru değil özür falan diliyor.bizim bölük pörcük olmuş yemeğimiz zevkle çıktık biz dışarıda yemek yemeğe değil iftara geldik onu anlamıyorlar burnumuzdan geldi. bi zahmet aşağıya inmiyorsun bile.herhalde çok önemli işi var yukarıda …grup varmış yukarıda sizce buraya bir daha gidilir mi HAAAAYIIIIR.herkese de söylüyeceğim.hakkımı da helal etmiyoruz gecemizi mahvettiler…LA SERRA NIN SAHİLERİ NERDESİNİZ?

 16. Akşam 10 da bitiyo ümitköy dolmuşu. Çok erken bu saat. Ben izmirde yaşıyorum, 12dir son saat. Daha erken biten var ise, o yere başka dolmuşta gidiyo demektir. 2 aydır ankaradayım. 2 ayda 10 defa taksi parası verdim. Yazık günah. En azından 11 yapılsa çok güzel olur. Ve bence müşteri de bulur.

 17. Merhabalar.Biliyorsunuzdur ki Çayyolu’nda ulaşım büyük bir sıkıntı haline geldi.Kızılaya giden EGO araçları kalktı,metro ringi haline dönüştü.Dolayısıyla bu yer altı fobisi olan,metro kullanmaktan hoşlanmayan,acelesi olan insanlarımız için büyük bir sıkıntı haline geldi.Sabahları metroda resmen izdiham oluyor.Çayyolu-Kızılay arasında metro aktarması olmadan giden tek aracımız 163 numaralı Halk Otobüsü.Tabii ki bundada sıkıntı çıkıyor,eskiden en son 21.45 te Kızılay’dan geçerken şimdi en son saat 20.00’da geçiyor üstelik sadece bununla sınırlı olmayıp otobüsü tamamen kaldırmayı bize metroyu yani binevi işkenceyi zorunlu hale getirmeye çalışıyorlar.Bununla ilgili duyarlı Çayyolu vatandaşlarından imzalı bir dilekçe ile konu hakkında hepimizin şikayette bulunması taraftarıyım..Destek olursanız çok sevinirim.İyi akşamlar

Yorum yapin

Mail adresiniz asla paylasilmayacaktir..


*