Çayyolu metrosunun açılışı 29 Ekim’de olmayabilir!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Metrolarının açılış tarihinin 29 Ekim olmayabileceğini belirterek, “Bizim Ankara Metroları için verdiğimiz tarih 2013 sonudur. 2013 bitmeden Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan hatları açılacak. Tandoğan-Keçiören hattının ise 2014’ün ilk yarısında açılması planlanıyor” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PTT Ahlatlıbel Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya geldi ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bir gazetecinin, Ankara Metrolarının 29 Ekim’de bitirileceğinin açıklandığı hatırlatılarak, metroların ne zaman hizmete açılacağı sorusu üzerine şunları kaydetti:

“VERDİĞİMİZ TARİH 2013’ÜN SONU”

“Bizim bu metrolar için verdiğimiz tarih 2013 sonudur. 2013 bitmeden Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan hatları açılacak.Tandoğan-Keçiören hattının ise 2014’ün ilk yarısında açılması planlanıyor. Bunun ötesinde ne zaman açılacağı işin biraz merasim yönü. Sayın Başbakanımızın programına uygun bir tarih kararlaştırılır. Metrolar belki daha önceden hazır olacak. Önümüzde Marmaray, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı gibi 4-5 büyük proje var. Hepsinin açılış tarihini 29 Ekim’e yığmaya gerek yok.”

29 EKİM’DE ARAÇLAR RAYA İNECEK

Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan da Ankara Metrolarında 29 Ekim’de raylara araç indirmiş olacaklarını belirterek, metroların yıl sonuna kadar tamamen halka açık hale geleceğini söyledi.

HÜRRİYET

Facebook hesabınızla Yorum Yapın

Ilk yorumu siz yapin

Yorum yapin

Mail adresiniz asla paylasilmayacaktir..


*