Balıkçıköy Fahri’den Çayyolu’na yeni şube

Balıkçıköy Fahri, “Her yolun sonu, balıkçı adamın yeridir” sloganıyla ilerlemeye devam ediyor. Kasaba balıkçısı konseptiyle müdavimlerine Ankara’da ilk olarak Tunalı’da merhaba diyen Balıkçıköy, Temmuz ayı sonunda Çayyolu’nda açağı şubesi ile Başkent’teki şube sayısını üçe çıkaracak.

BAŞKENT Ankara’da beş yıldır hizmet veren Balıkçıköy Fahri Restoran, Tunalı ve Filistin’in ardından üçüncü şubesini Çayyolu’nda açmaya hazırlanıyor.

Fahri Restoran’ın sahibi Fahri Çer, şu günlerde İstanbul ve New York’ta fizibilite çalışmaları yaptıklarını ve 2012 yılı içinde bu iki şehirde şube açacaklarını söyledi. Çayyolu Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde hizmet verecek olan Balıkçıköy Fahri Restoran, bahçesi ve terası bulunan 300 kişi kapasiteli yeni şubesini Temmuz ayı sonunda Başkent’in hizmetine sunmayı planlıyor. Çok sayıda bürokrat ve yabancı konuk tarafından tercih edilen bir mekan olma özelliği taşıyan Balıkçıköy Fahri, yeni şubesinde ana temasını koruyarak mönü ve dekorda sürpriz bir değişime gideceğini müjdeledi.

Dekorda değişime gitme sebebini Ankara’daki beş yıllık hizmet süresi zarfında 10 ila 11 tane benzer restoran açılması olarak gösteren Balıkçıköy Çer, “Şu an mevcut olan iki şubemizdeki ana temamızı üçürcü şubemizde de koruyacağız. Ancak mönü ve dekorasyonda sürpriz değişimler yapacağız. Bu konsepti taklit etmek maalesef biraz daha zor olacak” dedi.

Ege otları İzmirlileri şaşırtıyor
Balıkçıköy Fahri Restoran’da en fazla tercih edilen ürünlerin başında dil balığından yapılan “dil şiş”, levrek balığından yapılan “balık köfte” ve balık pastırma geliyor. Şehir dışından gelen müşterilerinin Balıkçıköy Fahri’de tattıkları balık ile şaşkınlık yaşadıklarını kaydeden Fahri Çer, “İzmir ve İstanbul’dan şube açmamız için yoğun teklif var. Ankara’da bu tatta balık yapılıyor olması onları şaşırtıyor. Özellikle İzmirliler kullandığımız birçok Ege otunun tadına ilk kez Ankara’da bakmış oluyor” dedi.

Fatih Tekeci – Hürriyet Ankara

Facebook hesabınızla Yorum Yapın

Ilk yorumu siz yapin

Yorum yapin

Mail adresiniz asla paylasilmayacaktir..


*